A (SZAKTERÜLETTEL KAPCSOLATOS) EGYES PUBLIKÁCIÓKRA ADANDÓ PONTSZÁMOK A KÖVETKEZŐK:

Könyv

8

Könyvrész, könyvfejezet

6

Gyűjteményes kötetben cikk. A kötetnek legyen ISBN vagy ISSN száma.

1

Nyomtatott (vagy elektronikus formában közzétett) egyetemi jegyzet

3

Külföldön megjelent idegen nyelvű lektorált folyóiratcikk

6

Magyarországon megjelent idegen nyelvű lektorált folyóiratcikk

4

Magyar nyelvű lektorált folyóiratcikk

2

Külföldön megjelent idegen nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

3

Magyarországon megjelent idegen nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

2

Magyar nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

1

Nemzetközi részvételű konferencia kiadványában megjelent idegen nyelvűelőadás (legalább 4 oldal terjedelmű)

3

Helyi részvételű rendezvény kiadványában megjelent idegen nyelvű előadás

2

Magyar nyelvű, kiadványban megjelent konferencia-előadás

Külföldi szabadalom

Magyar szabadalom

1

Recenzió (más szerző művének kinyomtatott értékelése)

1

A belföldi társszerzők külön nyilatkozhatnak a közös cikkekre vonatkozóan arról, hogy az egyes publikációk hány %-a tekinthető saját munkájuknak. A jelölt szempontjából az egyes pontszámok a rá eső aránnyal szorzandók. Ebben a számításban a doktorandusz témavezetője a társszerzők közül automatikusan kihagyandó. Így például a témavezetővel közös kétszerzős cikkeknél a jelölt megkapja a pontszám 100%-át. Ha a társszerzők bármilyen okból nem nyilatkoznak, vagy ha a társszerzők megadott össz-százaléka túllépi a 100%-ot, a megfelelő pontszámok a szerzők számával osztandók.

Társszerzői nyilatkozat sablonok a Letölthető dokumentumoknál találhatók.

Korábbi nyilatkozatnak ellentmondó társszerzői nyilatkozat esetén, amikor ez kiderül, a doktori tanács köteles vizsgálatot indítani, és erről a BME Egyetemi Habilitációs Bizottságát és Doktori Tanácsát tájékoztatni.

Ha a szerkesztő írásban nyilatkozik egy még meg nem jelent cikk elfogadásról, de kisebb átdolgozást kér, akkor a lektorált pontszám feléből, ha a változatlan megjelentetésről, akkor a teljes fenti pontszámból kell kiindulni.