Tantárgyak a Csonka Pál Doktori Iskolában

A Csonka Pál Doktori Iskolában a szervezett képzés gerincét a kötelező tantárgyak jelentik, melyek mellé minden doktorandusz kötelezően választ egyéni kutatási témájának megfelelő tárgyakat (specializációs tárgyak).

A tantárgyak részletes tematikáját és követelményrendszerét a Doktori Iskola Képzési Terve és Minőségbiztosítási Terve tartalmazza, valamint az egyes tantárgyakról részletes információ található a Doktori Iskola honlapján:

Kötelező tárgyak

Választható tárgyak

A Csonka Pál Doktori Iskolában az alább listázott tantárgyak a megadott feltételekkel és követelményekkel vehetők fel a graduális képzés hallgatói számára a BME TVSZ 177. § (8) pontja szerint:

"A doktori képzésbe olyan módon is bekapcsolódhat a hallgató, hogy mesterképzési szakon folytatott tanulmányai utolsó tanévének tanulmányaival párhuzamosan doktori képzés részét képező felkészülésben is részt vesz, feltéve, hogy a hallgató a mesterszakos oklevele megszerzését követően teljesíti a felvétel követelményeit is. A felvételi döntéssel egyidejűleg – az Egyetem doktori és habilitációs szabályzata alapján – a mesterképzésben teljesített, a doktori képzés részét képező kreditek elismerésre kerülnek."

Választható tárgyak (specializációs tárgyak)

A tantárgyaknak közvetlenül a PhD kutatást kell elősegíteniük és minimum MSc vagy doktori szintűnek kell lenniük. Tantárgyak választhatók posztgraduális képzésekből is. A doktori képzés során a hallgatók elsősorban a BME Építészmérnöki Karon kívüli MSc szakjain, BME szakmérnöki képzésein illetve a BME egyéb doktori iskoláiban meghirdetett tárgyakból választhatnak olyan tantárgyakat, melyeket korábban nem hallgattak. A tantárgyak körét tovább bővíti a más egyetemekre történő áthallgatási lehetőség, mely a "Szakmai tárgy külső intézményben" c. tárgy felvételével teljesíthető:

SZAKMAI TÁRGY KÜLSŐ INTÉZMÉNYBEN 1, 2, 3, 4. (BMEEPPHD0S1, BMEEPPHD0S2, BMEEPPHD0S3, BMEEPPHD0S4)

BMEEPPHD0S1

Szakmai tárgy külső intézményben 1.

BMEEPPHD0S2

Szakmai tárgy külső intézményben 2.

BMEEPPHD0S3

Szakmai tárgy külső intézményben 3.

BMEEPPHD0S4

Szakmai tárgy külső intézményben 4.

Kötelező tárgyak

ÁTFOGÓ ELŐADÁS 1, 2 (BMEEPPHD1A1, BMEEPPHD2A1)

Órarendi időponttal rendelkező, a Csonka Pál Doktori Iskola doktoranduszai számára kötelező tantárgy. Az Átfogó előadás a „képzési és kutatási” szakasz mind a négy félévében más-más tematikájú tárgyat jelent az alábbiak szerint:

• Kutatásmódszertan (tárgyfelelős: Dr. Domokos Gábor)
  • Informatika (tárgyfelelősök: Dr. Sipos András Árpád, Dr. Várkonyi Péter)
  • Épületszerkezet–történet (tárgyfelelősök: Dr. Krähling János, Dr. Sajtos István)
  • 3D modeling: Theory and Applications (tárgyfelelősök: Dr. Sipos András, Dr. Strommer László, Dr. Halmos Balázs)

A tantárgy teljesítésének értékelését az adott félévben esedékes tantárgy oktatója végzi. A graduális képzés hallgatói az adott félévben soron következő tantárgy tematikájáról a Doktori Iskola titkárától kérhetnek információt

BMEEPPHD1A1

Átfogó előadás 1.

BMEEPPHD2A1

Átfogó előadás 2.

EPPH

TUDOMÁNYOS KUTATÓMUNKA 1, 2 (BMEEPPHD1T1 , BMEEPPHD2T1)

A PhD képzés doktoranduszai számára mind a 8 félévében kötelező, órarendi időponttal nem rendelkező tantárgy, amelyet a félév végén a doktorandusz teljesítménye alapján a témavezető osztályoz le. Mester- illetve osztatlan képzés hallgatói esetén a teljesítés értékelését a hallgató által a doktori felvételi jelentkezéskor megnevezett PhD téma témavezetője végzi a félévben kifejtett kutatási tevékenység alapján.

BMEEPPHD1T1

Tudományos kutatómunka 1.

BMEEPPHD2T1

Tudományos kutatómunka 2.

EPPH

PUBLIKÁCIÓS TANTÁRGYAK (BMEEPPHD1P2, BMEEPPHD1P4, BMEEPPHD1P6, BMEEPPHD2P2, BMEEPPHD2P4, BMEEPPHD2P6)

A Doktori Iskola doktoranduszai tudományos publikációik alapján kreditpontokat kapnak. A publikációk minimumát a mintatanterv és a komplex vizsgajelentkezés követelményei határozzák meg. A graduális képzés hallgatói tudományos publikációik alapján elvégezhetnek publikációs tantárgyakat mester- illetve osztatlan képzésük utolsó félévben is az itt található pontozási rendszer szerint: http://cspdi.bme.hu/szervezet-6/publikaciok-pontozasa-a-felevzaraskor

A tantárgyak teljesítéséhez az adott félév végén a publikációk másolatainak és a publikációk listájának leadása szükséges a Doktori Iskola titkárának, Publikációs lista minta szintén a DI titkárától kérhető.

BMEEPPHD1P2

Publikáció 1. 2

BMEEPPHD1P4

Publikáció 1. 4

BMEEPPHD1P6

Publikáció 1. 6

BMEEPPHD2P2

Publikáció 2. 2

BMEEPPHD2P4

Publikáció 2. 4

BMEEPPHD2P6

Publikáció 2. 6

EPPH

IRÁNYÍTOTT OKTATÁS 1, 2 (BMEEPPHD1O1, BMEEPPHD2O1)

Az Irányított oktatás (Építészmérnöki ismeretek oktatása) a doktori képzésben félévente választható tantárgy, mely során a hallgató az előadói és kommunikációs képességeit egy kijelölt oktató irányítása alatt, előre kidolgozott és jól dokumentált oktatási anyag alapján, egyetemi kontakt-óra tartásával fejleszti. A doktoranduszok számára opcionálisan elvégezhető, órarendi időponttal nem rendelkező tantárgy. Az oktatási feladatot a doktorandusz témavezetője ill. tanszékvezetője határozza meg, és tanszékvezetője igazolja. Graduális képzés hallgatói esetében az oktatási feladatot a hallgató által a felvételi jelentkezésben megjelölt PhD téma témavezetője és tanszékének vezetője határozza meg, és értékeli teljesítését a félév végén.

A félév végi teljesítést a tanszékvezető által aláírt igazolással szükséges bemutatni a Doktori Iskola titkárának. Igazolás minta szintén a DI titkárától kérhető.

BMEEPPHD1O1

Irányított oktatás 1.