ÚJ DOKTORI TÉMA HIRDETÉSE

A Csonka Pál Doktori Iskolában az új témahirdetés javaslatok leadási határideje 2024. január 29. (hétfő) 12:00. Kérjük, hogy a javaslatot aláírva, szkennelve, elektronikusan a DI titkárának e-mail címére küldjék meg.

- A témahirdetési felhívás és adatlap letölthető a Doktori Iskola honlapjáról. (Figyelem, a kiírásban hibásan péntek szerepel leadási határidőnek.)

- A témahirdetés elfogadása esetén az adatlap felkerül a Csonka Pál Doktori Iskola, a témahirdetés rövid leírása pedig az Országos Doktori Tanács honlapjára. A témahirdetés elfogadása automatikusan a témavezető akkreditációját is jelenti az azévi felvételi eljáráshoz.

- Egy témavezető több témát is meghirdethet és egy hallgató több témára is jelentkezhet.

- A témákat előzetes anonim minősítés alapján a DIT bírálja el, majd az elfogadott témák – a bírálat eredményével – felkerülnek a Doktori Iskola honlapjára. Az akkreditált témahirdetések a témavezető kérésére a meghirdetést követő két évig változatlan formában továbbra is meghirdetésre kerülhetnek.

- A doktori téma kiírója az a PhD fokozattal rendelkező oktató, illetve kutató, akinek témahirdetését a DIT jóváhagyta. A témakiírókkal szemben kiemelt elvárás az aktív kutatói tevékenység: a téma meghirdetését megelőző 5 év tudományos közleményeinek mutatói haladják meg a doktori iskola fokozatszerzéshez előírt publikációs követelményeit. A témakiírónak a doktori fokozat (PhD) megszerzésétől számítva legalább 2 évi szakmai gyakorlattal kell rendelkeznie.

- Egy témavezető egyszerre négy hallgató témavezetését láthatja el, a témavezetés a PhD folyamatindításig tart az Egyetemi Habilitációs Bizottság és Doktori Tanács határozata szerint. Amennyiben egy doktorandusz a beiratkozás után 8 évig nem indít PhD folyamatot, akkor a DIT a témavezetést sikertelennek tekinti, a témavezető kapacitásába már nem számolja bele az adott hallgatót.

- Témakiíró az Egyetem tudományos fokozattal rendelkező főállású dolgozója vagy Professor Emeritusa, vagy az Egyetemmel doktori képzésre együttműködési megállapodást kötött intézmény főállású dolgozója lehet (mint külső témavezető). Külső témavezető mellé a DIT konzulenst jelöl ki, aki az Egyetem részéről segíti a témavezető munkáját, és figyelemmel kíséri a hallgató szakmai haladását. Ha a kutatási téma indokolja, akkor a DIT javaslata és az EHBDT hozzájárulása alapján meghívott témavezető kérhető fel, feltéve hogy a doktorandusz munkáját az egyetemen végzi, és konzulens van kijelölve mellé. Részmunkaidős foglalkoztatás esetén is csak meghívott témavezetőként lehet doktori témát kiírni.