A DOKTORI ISKOLÁBAN ELŐADÁSOKÉRT, PUBLIKÁCIÓKÉRT ADHATÓ KREDITPONTOK*

24

Könyvrész, könyvfejezet

18

ISBN vagy ISSN számmal rendelkező gyűjteményes kötetben cikk

3

Nyomtatott (vagy elektronikus formában közzétett) egyetemi jegyzet

9

Külföldön megjelent idegen nyelvű lektorált folyóiratcikk

18

Magyarországon megjelent idegen nyelvű lektorált folyóiratcikk

12

Magyar nyelvű lektorált folyóiratcikk

6

Külföldön megjelent idegen nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

9

Magyarországon megjelent idegen nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

6

Magyar nyelvű, nem lektorált folyóiratcikk

3

Nemzetközi részvételű konferencia kiadványában megjelent idegen nyelvű előadás (legalább 4 oldal terjedelmű)

9

Helyi részvételű rendezvény kiadványában megjelent idegen nyelvű előadás

6

Magyar nyelvű, kiadványban megjelent konferencia-előadás

Külföldi szabadalom

Magyar szabadalom

3

Recenzió (más szerző művének kinyomtatott értékelése)

Elektronikus publikáció

Szóbeli előadás tanszéki beszámolón

1

Szóbeli előadás kari konferencián

2

Szóbeli előadás magyar nyelvű hazai konferencián

4

Szóbeli előadás idegen nyelvű hazai konferencián

5

Szóbeli előadás magyar nyelvű külföldi konferencián

5

Szóbeli előadás idegen nyelvű, külföldi konferencián

6

*A felsorolt pontozás a doktori képzésben a félév végén adható kreditekre vonatkozik, a PhD folyamat megindításánál más pontozás van érvényben.

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";}

Arányosítás a cikk hosszával: Teljes pontszám a minimum 6 gépelt oldal hosszúságú (18.000 karakter körüli) cikkhez tartozik – ennél rövidebb cikkek esetén a teljes pontszám felülvizsgálandó.

Arányosítás a szerzők számával: Teljes pontszám a doktorandusz, illetve a doktorandusz és a témavezető által közösen jegyzett publikációhoz tartozik – többszerzős publikációk arányosan osztott pontszámot kapnak.

A Doktori Iskola csak az adott félévben megjelent publikációkat/elhangzott előadásokat pontozza, megjelenés alatt álló (befogadólevéllel igazolt) publikációra csak a 4. és 8. félévben adható kreditpont, a kettős elszámolás elkerülése érdekében.

A félévek során elkészült publikációkat a féléves kutatási beszámolóban jelezni kell, és mellékletben be kell adni a részvételt, megjelenést igazoló papírokat:

- Előadásnál az előadás vázlatát, és a konferencia programját.

- Nyomtatott publikációnál a megjelentető folyóirat, újság címlapját és a közölt cikk másolatát, vagy különlenyomatát.

Társszerzőség esetén a publikációs pontokat az írók számával elosztjuk, ez a témavezető társszerzőségére nem vonatkozik. Megjelenés alatt álló – elfogadott - publikációra csak az utolsó félévbe adunk kreditpontot, előtte csak a már megjelenteket pontozzuk. A publikációt – tárgyként - a félév elején az indexbe, a Doktori Iskola vezetőjének nevével kell felvenni.